Näytetään tulokset 913–924 / 3778
Käytännöllinen oveen kiinnitettävä jätevaunu keittiön allaskaappiin kahdella jätesangolla. Helposti asennettava ja erittäin tukeva malli. Korkealaatuinen kaapista kevyesti ulos liukuva ja helposti asennettava jätevaunu kovaan käyttöön. Vaunun pohjakehikko asennetaan ruuveilla kaapin pohjaan ja jätevaunukehikko oveen, joten vaunu liukuu kätevästi kaapista ulos oven mukana. Tuote soveltuu hyvin myös vanhempiin keittiön allaskaappeihin irrottamalla saranat olemassa olevasta ovesta. Pakkaus sisältää 2 kpl 16 l sankoa. Soveltuu tilaan, jonka vapaa leveys min. 365 mm. Jätevaunuun sopii hidastin LM 59, joka myydään lisävarusteena. vHidastin ottaa jätevaunun vauhdin vastaan ja vetää sen automaattisesti kaappiin. Hidastin lisää myös vaunun ja kaapin käyttöikää. Sankokehikon syvyys 475 mm, kokonaissyvyys kiskoineen 505 mm. Ovikiinnityksen ansiosta jätevaunua on ergonominen käyttää ja lajittelu on vaivatonta. Jätevaunun kiskot on putoamisestetty pituus- ja leveyssuunnassa, joten vaunu toimii ja kulkee kevyesti myös aikojen saatossa. Jätevaunun kiskot ovat erittäin kestävät, ja niissä on kuulalaakeroidut pyörät. Ohjeellinen maksimikuorma vaunulle on jopa 100 kg. Valmistettu Suomessa korkealaatuisista raaka-aineista. Tukeva teräsrakenne on suunniteltu kestämään pitkään ja jätevaunun muovisangot on valmistettu elintarvikekelpoisesta ja uudelleen kierrätettävästä muoviraaka-aineesta.
Lue lisää »
Harmaa jätesankovaunu kolmella (1x16l ja 2x8l) sangolla. Kannet sankoihin myydään erikseen.
Lue lisää »
Harmaa jätesankovaunu neljällä 8 litran sangolla. Kannet sankoihin myydään erikseen.
Lue lisää »
Pohjakiinnitteinen jätesankovaunu, joka sisältää kaksi 10 litran ja yhden 5 litran sangon tumman harmaana. Sangot ovat valmistettu Suomessa kierrätysmuovista ja ne on varusteltu mustilla kantokahvoilla. Mitat: korkeus 350mm,leveys 265mm ja syvyys 450mm.
Lue lisää »
Oven avausmekanismi jätevaunuihin.
Lue lisää »
Jätesankovaunun vetolaite oveen, jonka avulla vaunu liukuu ulos kaapista ovea avattaessa.
Lue lisää »
Iman Select Side jätelajittelumekanismi on toiselta sivultaan kiinnitettävä mekanismi ja soveltuu hyvin täydentämään kodin jätelajittelua esimerkiksi kodinhoitohuoneeseen tai eteisen siivouskomeroon. Kiinnityksen kätisyys on käännettävissä, etäisyyttä sangosta rungon sivuun jää kiinnittimen alapuolelta 55mm. Tumman harmaa mekanismi sisältää kaksi 13 litran sankoa, yhden kannen sekä jakajan ja voidaan asentaa vähintään M40 runkoon. Mekanismin ulkomitat: 320(korkeus)x420(syvyys)x360mm (leveys). Mekanismiin on erikseen tilattavissa Hero 13L sanko, lisäkansi sekä lisäjakaja. Yhdistämällä Stay All hyllyn kanssa saat esim. komeroon käytännöllisen hyllyn mekanismin yläpuolelle.
Lue lisää »
Iman Select Side jätelajittelumekanismi M60 soveltuu hyvin täydentämään kodin jätelajittelua esimerkiksi kodinhoitohuoneeseen tai eteisen siivouskomeroon, saranoidun oven taakse. Tumman harmaa mekanismi sisältää kaksi 13 litran sankoa ja yhden 18,5 litran sangon sekä jakajan, joka sopii molempiin sankokokoihin. Mekanismi tulee sivujen väliin M60 runkoon (sisämitta 568mm), etäisyyttä sangosta rungon sivuun jää kiinnittimen alapuolelta 55mm. Mekanismin ulkomitat: 320(korkeus)x420(syvyys)x568mm (leveys). Mekanismiin on erikseen tilattavissa Hero 13L sanko, kansi sekä lisäjakaja. Yhdistämällä Stay All hyllyn kanssa saat esim. komeroon käytännöllisen hyllyn mekanismin yläpuolelle.
Lue lisää »
Avauspoljin jätevaunulle tai esim. alimmalle vetolaatikolle. Jalkavipu asennetaan kalusterunkoon alimman vetolaatikon alapuolelle.
Lue lisää »
Jätelajitteluvaunun kaulus 450 mm syvälle Grass XP-laatikoll e, M400. Sankovaihtoehdot: 2x10 ltr
Lue lisää »
Jätelajitteluvaunun kaulus 450 mm syvälle Grass XP-laatikoll e, M500. Sankovaihtoehdot: 1x21 ltr + 1x17 ltr tai 2x10 ltr + 1x17 ltr
Lue lisää »
Jätelajitteluvaunun kaulus 450 mm syvälle Grass XP-laatikoll e, M600. Sankovaihtoehdot: 1x21 ltr + 2x10 ltr tai 4x10 ltr
Lue lisää »